środa, 31 styczeń 2024 12:32

Polonia Bytom nie dała szans Wiśle w Krakowie

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali drużynę TS Wisła Kraków wynikiem , w ramach 21. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Mecz w Krakowie rozpoczął się późno, bo o godzinie 20:30 i można było zauważyć, że to nie jest normalna pora dla Polonistów. O ile w ataku radzili sobie bardzo dobrze, to zauważalne były braki koncentracji w obronie, co przełożyło się na aż 41 straconych oczek do przerwy, a w 20 minut gry zdobyli ich 54. Po zmianie stron wydawało się, że Niebiesko-czerwoni zaczęli grać swoją koszykówkę, lecz Wisła nie dawała za wygraną. Dopiero na początku czwartej kwarty Polonia odskoczyła na 20 i więcej punktów, dzięki czemu mogła spokojnie kontrolować pozostałą część meczu. Finalnie przewaga wyniosła 26 punktów.

Po raz kolejny bytomianie zdominowali rywalizację na tablicach, notując łącznie 54 zbiórki. Liczba 26 asyst odzwierciedliła dużo zespołowość w konstruowaniu akcji, a ograniczenie strat do jedynie 8 popełnionych, dało szanse na większą ilość oddanych rzutów. Każdy zawodnik, który pojawił się na parkiecie dorzucił punkty od siebie.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Krawiec, trafiając aż 6 rzutów zza łuku, przy 10 próbach, a na wyróżnienie zasłużył Filip Pruefer z 10 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami.

Poloniści punktowali następująco: Krawiec 22, Wróbel 13, Piechowicz 12, Pruefer 10, Giżyński 10, Lewiński 9, Bogdanowicz 9, Wąsowicz 6, Nawrot 4, Krakowiak 4, Górecki 2

TS Wisła Kraków 75:101 BS Polonia Bytom
19:25, 22:29, 22:26, 12:21

W środę 7 lutego Polonia rozegra domowe spotkanie, tym razem z rezerwami MKS Dąbrowy Górniczej, które rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety online na to spotkanie dostępne są TUTAJ.