środa, 07 luty 2024 08:40

20. zwycięstwo Polonistów w sezonie 2023/24 - Dąbrowa pokonana

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie MKS II Dąbrowę Górniczą wynikiem 90:67, w ramach 22. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Z perspektywy lidera grupy C 2LM, którym jest Polonia, i zachowując pełen szacunek do rywala, ten mecz musiał zostać przez nią rozegrany i wygrany. Finalnie, tak się właśnie wydarzyło, jednak pierwsza połowa w wykonaniu trenera Mariusza Bacika i jego podopiecznych pozostawiła sporo do życzenia. Niemal 40 oczek straconych do przerwy na własnym parkiecie mogło świadczyć, że gospodarze podeszli do tego meczu zbyt rozluźnieni, przez co po dwóch kwartach mieli tylko 7 punktów zaliczki, grając przeciwko 13. drużynie w tabeli.

Po zmianie stron wciąż brakowało przekonania w grze Niebiesko-czerwonych, którzy grali punkt za punkt z rezerwami MKSu. Najwyraźniej oszczędzali oni siły przed kolejnym spotkaniem, a dowodem na to był kapitalny zryw w ostatniej kwarcie, bowiem zaliczyli oni run 16:0, dobijając tym samym swojego przeciwnika i gasząc wszelkie nadzieje dąbrowskiej młodzieży na jakąkolwiek niespodziankę, które mogli mieć przez znaczną część spotkania w Bytomiu.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 21, Pruefer 16 (10 zbiórek), Piechowicz 11, Krakowiak 11, Bogdanowicz 8, Nawrot 8, Lewiński 7, Krawiec 6, Giżyński 2

BS Polonia Bytom 90:67 MKS II Dąbrowa Górnicza
27:20, 19:19, 21:17, 21:9

Już w sobotę 10 lutego Polonia pojedzie do Rzeszowa na bardzo ważne spotkanie z miejscową Resovią. Ten mecz odbędzie w Hali przy Zespole Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego, przy ul. Towarnickiego 4.