środa, 14 luty 2024 11:20

Polonia zdecydowanie lepsza od Basketu Kraków

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali Oknoplast Basket Kraków wynikiem 112:64, w ramach 24. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Poloniści w dalszym ciągu korzystają z tego samego schematu, grając z teoretycznie słabszym rywalem, i potrzebują chwili, aby się "obudzić". Tym razem wspomniana chwila trwała niemal całą pierwszą połowę, bo dopiero w ostatnich jej minutach wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, schodząc na przerwę przy wyniku 51:46.

W szatni potrzebne było kilka mocniejszych słów trenera Mariusza Bacika, dzięki czemu drużyna Niebiesko-czerwonych wyszła na drugą połowę całkowicie odmieniona. Oddała w niej bowiem zaledwie 18 punktów rywalom, zdobywając ich aż 61. Czołowymi zawodnikami z Bytomia byli Bartosz Wróbel oraz Jarosław Giżyński, którzy razem zanotowali aż 53 oczka.

Było to dwudzieste pierwsze zwycięstwo Polonii w tym sezonie, trzynaste na Skarpie, a siódme odniesione z przekroczoną barierą 100 punktów.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 32, Giżyński 21, Krawiec 12, Krakowiak 9, Lewiński 8, Górecki 7, Pruefer 6, Wąsowicz 5, Piechowicz 5, Bogdanowicz 5, Fleszar 2

BS Polonia Bytom 112:64 Oknoplast Basket Kraków
24:26, 27:20, 23:13, 38:5

Już w sobotę 17 lutego Polonia pojedzie do Częstochowy, gdzie zmierzy się z miejscową AK Iskrą. Ten odbędzie się w Hali Sportowej przy Studium WFiS Politechniki Częstochowskiej, Al. Armii Krajowej 23/25 w Częstochowie.