niedziela, 28 kwiecień 2024 09:00

Noteć za silna w Inowrocławiu - Polonia kończy sezon 2023/24

Koszykarze BS Polonii Bytom nie zdołali zrewanżować się Noteci w Inowrocławiu i przegrali 92:102 w drugim meczu ćwierćfinałowym play-off 2LM 2023/24.

Spotkanie w Inowrocławiu miało bardzo podobny przebieg do tego w Bytomiu. Poloniści dobrze rozpoczęli i wygrali pierwszą kwartę. Kluczowe znaczenie tym razem miała druga ćwiartka, w której Noteć zdobyła aż 36 punktów i w ciągu 10 minut odrobiła stratę i wyszła na prowadzenie, schodząc na przerwę z ośmioma punktami zaliczki. Przyczyniła się do tego rewelacyjna skuteczność w rzutach zza łuku gospodarzy, których w całym meczu trafili aż 14, przy ponad 50% efektywności.

Po zmianie stron to Inowrocławianie wydali się być jeszcze bardziej zdeterminowani, niesieni dopingiem blisko 2 tysięcy kibiców. Polonia miała jeszcze zrywy, dzięki wsparciu kilkudziesięcioosobowej delegacji sympatyków z Bytomia, jednak nie zdołali już dogonić rywala i musieli uznać jego wyższość.

We znaki Niebiesko-czerwonym wdały się z pewnością ponowienia po zbiórkach w ataku, których Noteć zaliczyła aż 15. Lepsza mogła być również skuteczność z linii rzutów osobistych, a nie bez znaczenia były trzy wykluczenia z meczu z powodu przekroczonego limitu fauli, w przypadku Filipa Pruefera, Jarka Giżyńskiego i Marka Piechowicza.

Poloniści punktowali następująco: Wąsowicz 19, Piechowicz 14, Krawiec 14, Giżyński 13, Pruefer 12, Wróbel 12, Lewiński 6, Bogdanowicz 2,

KSK Ciech Noteć Inowrocław 102:92 BS Polonia Bytom
22:27, 36:23, 23:23, 21:19

Polonia Bytom kończy sezon 2023/24 na etapie ćwierćfinału play-off 2. Ligi Mężczyzn. Dziękujemy za wsparcie!